IAF Bulletin - August/September 2021

11

Tohtoročné zasadnutie Rady delegátov IAF bolo nezvyčajné z dvoch hlavných dôvodov:

  1. Kvôli covidovým ťažkostiam pri cestovaní sme usporiadali dvojité stretnutie, pričom niektorí ľudia boli prítomní osobne a niektorí online cez Zoom
  2. Podarilo sa nám prisadiť k nášmu spoločnému stolu aj niekoľko mladých ľudí ako pozorovateľov.

Stretnutie usporiadal Klub sokoliarov Emirátov, organizátor výstavy ADIHEX, ktorý usporiadal aj konferenciu: „Komunity v srdci nehmotného kultúrneho dedičstva, budovanie porozumenia pre zabezpečenie udržateľnej budúcnosti pre sokoliarstvo“

Počas dvojdielneho zasadnutia Rady boli na stoly položené štátne vlajky. V niektorých prípadoch boli za nimi sediaci  národní delegáti, inokedy mladí sokoliari z tejto krajiny, rečníci a pomocníci na konferencii, pozvaní sedieť s nami, ako pozorovatelia.

Na konferencii sme sa dozvedeli že znalosti musíme odovzdávať generáciám, a toto bola pre nás príležitosť urobiť to.

Od pozorovateľov sa vyžadovalo, aby nezasahovali, ale dúfame, že pozorovania, ktoré uskutočnili im veľa povedali o IAF a povzbudili ich, aby sa zapojili do jej aktivít a aktivít ich národných klubov.


2

3.jpg4.jpg5.jpg

Vyššie je skupinová fotografia všetkých účastníkov stretnutia IAF a konferencie; H.E Majed Al Mansouri, prezident IAF pri prejave k Rade delegátov; Jeho Výsosť šejk Mohammed Bin Zayed v rozhovore s José Manuelom Rodriguezom Villom, predsedom Európskej nadácie pre sokoliarstvo a ochranu prírody; a H.H Sheikh Hamdan Bin Zayed ako dostáva rukavicu Giancarlo Pirotta ako darček od IAF.
6

Finančná zbierka Falcon College

Keď sa rozprávajú príbehy o ochrane dravcov a sokoliarstve v Zimbabwe, je len málo vecí takých ikonických ako The Peregrine Fund/Falcon College Land Cruiser. Najmä vďaka úsiliu Toma Cadea, ktorý strávil dosť času v Zimbabwe, The Peregrine Fund veľmi láskavo daroval Land Cruiser Fondu na ochranu dravcov v Zimbabwe, Falconers' Club, na konci 80. rokov. Vozidlo bolo poskytnuté za účelom uľahčenia získavania  nových informácií, ktoré sa zbierali pri rôznych výskumných cestách do miest rozmnožovania sokolov sťahovavých a sokolov Taita. Hnacou silou tejto nádhernej a dôležitej iniciatívy bol Ron Hartley.

Postupom času a radikálnym posunom v politike využívania pôdy v Zimbabwe sa výskumné projekty stávali menej a menej realizovateľnými a nakoniec si vozidlo prenajalo Falcon College natrvalo pre študentský Falconry Club. Toto je jedna z mála škôl na svete, kde sa mladí ľudia učia a praktizujú skutočné, praktické sokoliarstvo, a Land Cruiser je nevyhnutný na to, aby v tom pokračovali. Peregrine Fund Land Cruiser je stále ťažným koňom, ktorý pomáha pri mnohých snahách o ochranu dravcov a zároveň predstavuje sokoliarstvo generáciám študentov navštevujúcich Falcon College. V podstate sú študenti prepravovaní po okolí školy na rôzne aktivity súvisiace so sokoliarstvom pomocou tohto vozidla. Už desaťročia je to úžasná a zásadná súčasť vysokoškolského sokoliarskeho klubu.

Nedávno sa zistilo, že motor potrebuje renováciu; po takmer 40 rokoch služby potrebuje The Peregrine Fund/Falcon College Land Cruiser vážnu opravu. S pokračujúcou situáciou blokovania v dôsledku pandémie COVID-19 je vysokoškolský Falconry Club trochu oslabený a peňažný tok je značne obmedzený.

Na žiadosť prezidenta IAF HE Majeda Al Mansouriho bola založená zbierka  GoFundMe s cieľom získať 12 000 USD a sokoliari z celého sveta prispeli, vrátane daru 3 500 USD od IAF. Aktuálne sa na realizáciu tohto projektu už vyzbierali dostatočné prostriedky. 

https://www.facebook.com/fourwheelautozimbabwe

Zoznam darcov si môžete pozrieť na stránke GoFundMe site.
7

Výsledky volieb do IAF 2021

Prezident H.E Majed Al Mansouri (SAE) bol jednomyseľne zvolený za druhé a posledné funkčné obdobie prezidenta IAF. Mark Upton (UK) bol zvolený za nového viceprezidenta pre Európu, Afriku južne od Sahary a Oceánie. Otgonsaikhan Dorjsuren (Mongolsko) bol zvolený za nového viceprezidenta pre Áziu. Všetci nastupujú do funkcie 1. januára 2022.

Obaja odstupujúci podpredsedovia dostali Cenu prezidenta za zásluhy v sokoliarstve a špeciálne ocenenie od ľudí, ktorí s nimi posledných dvadsať rokov spolupracovali. Fotografia: Hilary White (Írsko).


Nová kniha od Brucea Haaka8

Dlhoročný priateľ IAF, Bruce Haak, nás požiadal, aby sme oznámili vydanie jeho novej knihy:

"Falco Sapiens Press s potešením oznamuje vydanie prírodopisnej knihy s názvom Magical Merlins. Dielo piatich autorov, šiestich maliarov a 12 fotografov obsahuje 35 ilustrácií (maľby, mapy, riad) a 66 farebných fotografií.

Štandardné edície sú za 50 dolárov, poštovné a balné pre USA sú 6 USD, spolu 56 USD za jednu kópiu. Číslované zberateľské edície viazané v koži sú za 200 dolárov. Zákazníci zo zahraničia by nás mali kontaktovať kvôli odhadu prepravných nákladov. Šek môžete poslať na náš P.O. Box alebo použite PayPal účet na: paypal.me/FalcoSapiensPressLLC

Nezabudnite potvrdiť svoju poštovú adresu, aby sa nestratila. Tiež uveďte, či chcete venovanie alebo podpis.

Vďaka,

Bruce Haak, Falco Sapiens Press, LLC, P.O. Box 2480, Eagle, ID 83616"

9

10