Kandidátska prax

Ak máte záujem stať sa sokoliarom, v prílohe nájdete prihlášku do Slovenského klubu sokoliarov pri SPK.

Príhlášku za kandidáta si vytlačte, vypíšte a po naskenovaní pošlite na e-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Telefonicky si potvrďte u Mgr. Pavla Michala doručenie prihlášky a zaevidovanie medzi kandidátov. (tel.: 0905 258 847)

Kandidátska prax, alebo aj sokoliarsky kurz pozostáva zo 4 samostatných častí. 

Termíny jednotlivých školení budú zverejnené postupne na www stránke klubu a budú každému kandidátovi zaslané e-mailom (tým čo máte funkčný e-mail), preto odporúčam sledovať hlavne stránku klubu.

Termíny budú priebežne zverejňované školiteľmi v jednotlivých odboroch, školitelia zverejnia dátum a miesto školenia. Po absolvovaní školenia Vám školiteľ do tlačiva, ktoré si so sebou prinesiete, potvrdí účasť. 

Cena sokoliarskeho kurzu je 80 €, ktoré sa musia uhradiť na účet klubu pred absolvovaním školenia veterinárnej problematiky alebo školenia wellfare, manipulácia s dravcom a jeho výcvik.

Vykonávanie sokoliarskej praxe bude prebiehať formou absolvovania sokoliarskeho kurzu ktorý pozostáva zo štyroch samostatných školení v odboroch:

-       veterinárna problematika
-       wellfare, manipulácia s dravcom a jeho výcvik
-       lov s dravcom – účasť na stretnutí
-       legislatíva týkajúca sa sokoliarstva – teoretické školenie kandidátov

V oblasti lov s dravcom –  je potrebná účasť minimálne na jednom dni sokoliarskych lovov resp. účasť na jednom zo sokoliarskych stretnutí v Sečovciach (účasť potvrdzuje Haraba, Kaššák alebo v Sečovciach Engler st.)

Podmienka pripustenia na sokoliarsku skúšku v roku 2019 je pre každého:

-       absolvovanie všetkých 4-och školení - vyznačené a potvrdené od školiteľov na predpísanom tlačive Prihláška na sokoliarsku skúšku (je na stiahnutie v pravo hore)
-       min. ročná prax od vedúcich stredísk a školiteľa (ste evidovaný ako kandidát min. od roku 2019, koho neevidujeme tak sa mu prax nezarátava),
-       absolvovanú skúšku z poľovníctva (predložiť k nahliadnutiu poľovný lístok alebo vysvedčenie v ktorom je zaznačené absolvovanie skúšky z poľovníctva),
-       uhradené poplatky (zápisné do klubu 20 € + členské za rok keď ste boli kandidáti 20 € + členské za rok v ktorom robíte sokoliarsku skúšku 25 € + poplatok za samotnú skúšku 20 €)
-       predloženie  - výstroj na dravca a výstroj sokoliara.

Prílohy:
Stiahnúť tento súbor (prihlaska_kandidat_SKS_pri_SPK.pdf)prihlaska_kandidat_SKS_pri_SPK.pdf[Kandidát na skúšku - PRIHLÁŠKA]44 kB